Μήπως ήρθε η ώρα να γράψεις τη δική σου ιστορία;

Σεμινάρια

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής "Tabula Rasa" σας προσκαλεί στο χειμερινό κύκλο σεμιναρίων 2018, με καθηγητές που ειδικεύονται στο κάθε αντικείμενο που διδάσκουν.

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

~ Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει και θα διαρκέσουν μέχρι την συμπλήρωση των προσφερόμενων θέσεων.

Σημείωση: Στην περίπτωση που σας ενδιαφέρει κάποιο σεμινάριο που βρίσκεται στο δεύτερο κύκλο, θα πρέπει να παρακολουθήσετε τα μαθήματα που έχουν προηγηθεί και κατόπιν να συνεχίσετε στην κανονική ροή των μαθημάτων.

Έναρξη μαθημάτων: από 15 Ιανουαρίου 2018
ΔΕΥΤΕΡΑ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α ΠΡΩΙΝΟ
11:00-13:00
ΝΕΟ! Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 16:00-18:00 Συγγραφή παραμυθιού ΙΙ Αντιγόνη Πόμμερ
Β ΔΩΡΕΑΝ*
16:00-18:00
Ισπανική γλώσσα Α ΙΙ Χριστίνα Πανταζή
Α 18:00-20:00 Είδη σεναριογραφίας ΙΙ Τίνα Καμπίτση
Β 18:00-20:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Β ΙΙ
(επιστ.φαντασίας, φαντασίας, ρομαντικό, εφηβικό, ιστορικό, αισθησιακό)
Αντιγόνη Πόμμερ
Α 20:00-22:00 Σεναριογραφία - Μέθοδος & τεχνικές ΙΙ Παναγιώτης Καποδίστριας
Β 20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Α ΙΙ
(αστυνομικό, θρίλερ, τρόμου)
Αντιγόνη Πόμμερ
ΤΡΙΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 16:00-18:00 ΝΕΟ! Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 18:00-20:00 ΝΕΟ! Δημιουργία χαρακτήρων για μυθιστόρημα Αντιγόνη Πόμμερ
Β 18:00-20:00 Στιχουργική ΙΙ Γιάννης Σίννης
Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Γραφολογία A: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή ΙΙ Αντιγόνη Πόμμερ
Β 20:00-22:00 ΝΕΟ! Theatre & cinema workshop Μπάμπης Αρώνης
Γ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Όνειρα: Συμβολισμός & αποσυμβολισμός Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
A 16:00-18:00 ΝΕΟ! Face painting, θεατρικό μακιγιάζ & special effects Jennifer Ray
B ΔΩΡΕΑΝ*
16:00-18:00
Ισπανική γλώσσα Β ΙΙ Χριστίνα Πανταζή
Α 18:00-20:00 Πρακτική σκηνοθεσία ΙΙ Άρης Λυχναράς
Β 18:00-20:00 Διασκευή ΙΙ Τίνα Καμπίτση
Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Εικονογράφηση: Σχεδίαση αληθινού & φανταστικού χαρακτήρα Παναγιώτης Καποδίστριας
Α 20:00-22:00 Σκηνοθεσία & παραγωγή ΙΙ Άρης Λυχναράς
Β 20:00-22:00 ΝΕΟ! Διάλογος Τίνα Καμπίτση
Γ 20:00-22:00 Θεατρική γραφή:
θεωρία & πρακτική ΙΙ
Μπάμπης Αρώνης
Δ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Φωνητική, ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
ΠΕΜΠΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
A 16:00-18:00 ΝΕΟ! Εγκληματολογία Α Έλενα Μπολονάση
Α 18:00-20:00 Νοηματική γλώσσα A ΙΙ Ιωάννα Παπαδοπούλου
Β 18:00-20:00 Εγκληματολογία Α ΙΙ Έλενα Μπολονάση
Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Eπιθεώρηση, μονόλογος, χρονογράφημα, διήγημα Αλεξάνδρα Χειμώνα
Α 20:00-22:00 ΝΕΟ! Ιστορία ελληνικού & παγκόσμιου κινηματογράφου Μαρία Σβαρνιά
Β 20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα B ΙΙ Ιωάννα Παπαδοπούλου
Γ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Ποίηση & φιλοσοφία Αλεξάνδρα Χειμώνα
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή ΙΙ Αντιγόνη Πόμμερ
Β 16:00-18:00 Γραφολογία B: Σύμβολα και μυστικά ΙΙ Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 18:00-20:00 Ιστορία θεάτρου, ενδυματολογίας & σκηνογραφίας ΙΙ Αλεξάνδρα Χειμώνα
Β 18:00-20:00 Γραφολογία A: Σύμβολα και μυστικά ΙΙ Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Γ 18:00-20:00 Εγκληματολογία Β ΙΙ Έλενα Μπολονάση
Α 20:00-22:00 Η τέχνη και τα είδη του ρεπορτάζ ΙΙ Χάρης Λαζαρόπουλος
Β 20:00-22:00 ΝΕΟ! Καλλιτεχνική φωτογραφία Άρης Λυχναράς
Γ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Ελεύθερο σχέδιο Πανταζής Τσέλιος
ΣΑΒΒΑΤΟ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Γ 12:00-14:00 ΝΕΟ! Φωνητική, ορθοφωνία & χρήση της φωνής ΙΙ Αμέρισσα Φτούλη
Δ 12:00-14:00 ΝΕΟ! Σύγχρονος χορός & Musical ΙΙ Μαρία Γεροδήμου
Β 14:00-16:00 ΝΕΟ! Υποκριτική σωματικού θεάτρου Άννα Φωτοπούλου
Γ 14:00-16:00 Υποκριτική κλασικού θεάτρου: Μέθοδος & τεχνικές ΙΙ Μαρβίνα Πιτυχούτη
Δ 14:00-16:00 ΝΕΟ! Τεχνικές υποκριτικής στον μονόλογο Μαρουσώ Γεωργοπούλου
Β 16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου ΙΙ Παναγιώτης Καποδίστριας
Μαρβίνα Πιτυχούτη
Γ 16:00-18:00 Αρχές υποκριτικής, αυτοσχεδιασμού & κινησιολογίας ΙΙ Άννα Φωτοπούλου
Δ 16:00-18:00 ΝΕΟ! Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
Β 18:00-20:00 ΝΕΟ! Υποκριτική αρχαίου θεάτρου Μαρία Τζανουκάκη
Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου: Μέθοδος & τεχνικές Μαρβίνα Πιτυχούτη
Δ 18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου ΙΙ Πόπη Χριστοδούλου




Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα.

Σημείωση:
Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει
. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.



Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι "Tabula Rasa", για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη σχολή στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331.


* Το μάθημα της ισπανικής γλώσσας, προσφέρεται ΔΩΡΕΑΝ σε όσους σπουδαστές γραφτούν σε περισσότερα από 3 σεμινάρια!

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...